Понеділок, 08.03.2021, 12:01
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
 
 
 
 
 
Майстер спорту по шахам. Навчає діток майстерності гри.
 

Пн. 9:30 - 10:45

      15:45 - 17:00

Пт. 9:00 - 10:15

      15:45 – 17:00

 Заняття триває 30 хв. 15 хв. - перерва.

                                                                                        

 

 

 

Мета  гри

Гра в шашки ведеться двома партнерами. Партнером (суперником, стороною) може бути як одна людина, так і колектив з декількох осіб. У останньому випадку партія називається консультативною.

Для кожної сторони кінцевою метою у партії є перемога. Проте під час тренувальних партій з вихованцями слід мати на увазі те, що вихованці  (дошкільники та молодшого шкільного віку) сприймають поразку досить нервово. Їх гра  ще не досконала. Тому під час гри необхідно виправляти грубі помилки, доводячи партію до нічиєї або припиняти гру ще до повного розгрому партнера. Це допоможе зберегти у дітей  цікавість до народної гри та попередить випадки психічного розладу після невдалого закінчення партії. 

Постійно необхідно говорити вихованцям, що поразка є наслідком помилки, яка була допущена у процесі  гри. Подальший аналіз партії та наполегливість у оволодінні основами шашкової гри допоможе юним шашкістам підвищити якість гри та позбавитись  від прикрих помилок. Крім того, слід пояснити дітям, що без помилок гри не буває - тоді б взагалі не було переможців. Помиляються не  тільки  початківці, але  навіть чемпіони світу, проте  їхні   помилки  є  наслідком  перенапруження,  втоми  та  інших  психологічних   факторів, що мимовільно впливають на якість гри. 

 

Шашки народна гра

 

У шашки грали ще в стародавні часи. За декілька століть до нашої ери ця гра була відома у країнах Аравійського  півострова та Єгипті. З Єгипту шашки потрапили до Греції, а звідти - в Рим. Від римлян вони поширилися у різні країни світу. На думку дослідників, правила тодішньої гри мали багато спільного з сучасними шашками. Шашкова гра відбувалася на 64-клітковій дошці. Шашки були двох кольорів білі та чорні і представляли собою начебто бій двох армій. Відступ не передбачався, тому шашки могли ходити лише вперед. Якщо шашка проривалася у тил суперника, то її боєздатність підвищувалася і вона ставала дамкою. Бій відбувався у формі перескакування  однієї шашки через іншу. Тобто так, як у бою переможець переходить через переможеного, щоб далі продовжуватися битися.