П`ятниця, 23.04.2021, 12:08
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
 

 

Дитина вимагає придбати іграшку

 

Я почала боятися ходити разом із сином до іграшкової крамниці. Тільки-но він бачить яскраві коробки, то відразу кричить: «Купи!», а якщо я намагаюся виявити витримку, то падає на підлогу і кричить так несамовито, що я якомога швидше купую іграшку і тікаю з магазину. Розумію, що син мною маніпулює, та щоразу повторюється те саме. Як уникнути такої маніпуляції?

 

По-перше, пригадайте, з чого все почалося. Швидше за все, одного разу ви не захотіли придбати іграшку, а син влаштував істерику, і ви купили те, що він захотів. Він зрозумів, що таким чином можна впливати на маму.

 

  По-друге, проаналізуйте свою ситуацію. Що буде, якщо ви не піддастеся на провокацію і не придбаєте бажану іграшку? Істерика? А чи надовго вистачить вашої дитини? Адже такі істерики найчастіше влаштовуються для глядачів, щоб налякати маму і тата. Звісно, сльози з очей течуть справжні. Якщо ви проігноруєте демарш і займете непохитну позицію: «Сьогодні ми не збиралися купувати іграшку» чи «Ця іграшка дуже дорого коштує, тому я не можу тобі її придбати», то дитина все одно заспокоїться і зрозуміє, що істерикою від батьків нічого не отримаєш. Коли малюк заспокоїться, обов'язково стримано поговоріть із ним і поясніть, як потрібно висловлювати свої бажання: спокійно, виявляючи прохання і говорячи «будь ласка». До речі, такі бесіди ви повинні проводити не тільки тоді, коли виникла причина, а ще й для профілактики.